ČAU - Česká asociace ultramaratonců

Ultramaraton je více než maraton

Font Size

SCREEN

Layout

Menu Style

Cpanel


Mistrovské závody

MČR 100 km – výsledky + skvělý Český rekord Radky Churáňové

MR100mkPlze195V Plzni se v sobotu 24.3. konalo mistrovství České republiky v silničním závodě na 100 km. Jednalo se už o 7. MČR pod organizací Sportovního klubu marathon Plzeň a vedením Vlasty Šroubka. Letošní závod příliš nevyšel favoritům v mužském závodě, ale jejich horší výkony naprosto zastínil nový Český rekord žen na 100 km v podání Radky Churáňové, pro kterou to byl první ultramaraton vůbec. Na své ultrapřípravě spolupracovala dalším vynikajícím ultraběžcem Radkem Brunnerem a její výkon 7:22:16 je vylepšení předchozího času Michaly Dimitriadu více než o půl hodiny. Tento čas je zároveň vstupenkou do absolutní světové špičky na 100 km a na MS nebo se za něj bere medaile a často i ta zlatá. Druhé místo mezi ženami získala v osobním rekordu a ve výborném čase 8:03:49 Tereza Zuzánková. Na třetím místě se umístila Kateřina Kašparová v čase 8:32:00.

Nominace na ME24h - Timisoara (RO) 26-27.5.2018

clockNominace ČAU na ME 24 h, které se koná v Rumunském Temešváru ve dnech 26. až 27. května 2018.

 

Belfast 24 h - výborné vystoupení našich ultramaratonců

belfast1Ve dnech 1.-2. července se uskutečnilo mistrovství světa v běhu na 24 hodin v severoirském Belfastu. Českou Republiku reprezentovala početná skupina celkem 6 mužů a 5 žen. Závod se běžel ve Victoria parku na okruhu dlouhém 1,652 metrů s převýšením přes 4 metry. Závodníkům přálo počasí, byla prakticky ideální teplota okolo 15 stupňů, jen v prvním dnu některé potrápily četné přeháňky.

Nominační kritéria pro rok 2018

clock Nominační kritéria na Mistrovství světa a Evropy pro rok 2018. První dva nominovaní mají obvykle zajištěn nocleh a stravu zdarma od pořadatele. Je také standardem, že IAU vyplácí příspěvek na cestu pro první tři nominované, který se liší podle výkonu běžce v posledních dvou letech. Oba parametry jak počet noclehů zdarma, tak výše příspěvku se též diferencují na základě počtu hodin letu hlavního města a místa závodu.

Belfast MS 24 hodin - před odjezdem

Český tým v Albi MS na 24h se letos odehraje v Belfastu ve dnech 1. a 2. července. Start závodu bude v pravé poledne v sobotu a cíl v ten stejný, ale nedělní čas. Letošní MS je také prvním mistrovstvím veteránů(WMA) na 24h. Závod se koná pod hlavičkou IAU a před závodem proběhne mimořádný kongres, na kterém má dojít ke změně některých článků stanov.

 

Poslední komentáře

 • MS 100 km 2016 - Los Alcazares

  • Сенкс. Интересно, и вообще полезный у Вас блог ...

   Číst dále...

 • MS v Ultratrailu 2016

  • 4. míslo v ženských týmech - velká gratulace :lol ...

   Číst dále...

 • Nominační kritéria pro rok 2018

Jste zde: Home Informace z ČAU Mistrovské závody