Menu Style

Cpanel

Mistrovské závody

MS 100 km v Chorvatsku - výsledky

teamV sobotu 8.9.2018 se konalo mistrovství světa v běhu na 100 km v Chorvatsku v menším lázeňském městečku Sveti Martin na Muri. Většina české výpravy dorazila na místo již ve čtvrtek večer. V pátek ráno se konala tisková konference s největšími favority závodu a na ní nechyběla ani naše Radka Churaňová. Následoval kongres IAU s volbou prezidenta a viceprezidenta, na kterém byl jako president zvolený Nadeem Khan, který povýšil z pozice viceprezidenta. Na jeho původní funkci byl zvolený Australan Robert Boyce. Odpoledne jsme se zúčastnili technické porady, kontroly reprezentačních dresů a vyzvedli startovní čísla. V 17 hodin začínal zahajovací slavnostní vlajkový ceremoniál, který byl zakončený pasta párty.

ME 24h - Skvělý výkon Radka Brunnera

33661123 10215435145888365 2141556240944201728 oNa Me 24h v Rumunském Temešváru, které se konalo o víkendu 26. - 27.5, dosáhl skvělého výkonu Radek Brunner, když doběhl na 6. místě s výkonem 251,19 km. Závod provázelo nepříjemné počasí, když počáteční horko vystřídala průtrž mračen a noční ochlazení. Radek i přesto zůstal jen 2 km za svým osobním rekordem.

Počasí a zdravotní problémy se podepsaly i na výkonech dalších členů výpravy, kteří většinou zaostali za svými maximálními výkony. Přesto je potřeba vyzdvihnout jejich bojovný výkon. Konkrétně mezi ženami u Michaely Dimitriadu, která dokončila na 28. místě s výkonem 196,58 km a Veroniky Mocko, která zaběhla 183,93 km a skončila na 40. místě. V mužích potom výkon Jaroslava Bohdala, který i přes problémy doběhl na 52.místě s výkonem 190,15 km.

MČR 100 km – výsledky + skvělý Český rekord Radky Churáňové

MR100mkPlze195V Plzni se v sobotu 24.3. konalo mistrovství České republiky v silničním závodě na 100 km. Jednalo se už o 7. MČR pod organizací Sportovního klubu marathon Plzeň a vedením Vlasty Šroubka. Letošní závod příliš nevyšel favoritům v mužském závodě, ale jejich horší výkony naprosto zastínil nový Český rekord žen na 100 km v podání Radky Churáňové, pro kterou to byl první ultramaraton vůbec. Na své ultrapřípravě spolupracovala dalším vynikajícím ultraběžcem Radkem Brunnerem a její výkon 7:22:16 je vylepšení předchozího času Michaly Dimitriadu více než o půl hodiny. Tento čas je zároveň vstupenkou do absolutní světové špičky na 100 km a na MS nebo se za něj bere medaile a často i ta zlatá. Druhé místo mezi ženami získala v osobním rekordu a ve výborném čase 8:03:49 Tereza Zuzánková. Na třetím místě se umístila Kateřina Kašparová v čase 8:32:00.

Česká ultra reprezentace odjela na ME do Temešváru

clockČeská ultramaratonská reprezentace odjela na ME na 24 hodin, které se koná o tomto víkendu v Rumunském Temešváru (Timisoara). Start závodu je v 10:00 v sobotu a cíl je ve stejný čas v neděli. Sledovat jak si vedou naši závodníci můžete zde: https://s24h.ro/ro/ nebo zde: https://www.facebook.com/super24h/.