Layout

Menu Style

Cpanel

MČR 2011 na 24 hodin v Kladně

Red Letošní mistrovství republiky v běhu na 24 hodin se konalo v Kladně jako vložený závod v rámci běhu na 48 hodin. Organizátorem závodu byl Sri Chinmoy Marathon Team, který vytvořil běžcům ty nejlepší možné podmínky.

Mistryní republiky na 24 hodin se stala Renata Horáková v novém osobním rekordu 171,24 před Gabrielou Handrychovou (124,32 km) a Ilvakou Němcovou(120,07). V mužské kategorii byly výkony vyrovnanější a vítězem se stal Daniel Orálek výkonem 215,21, před Jaroslavem Bohdalem, který zlepšil svůj osobní rekord na 212,13 km a Josefem Sieglem, který na svém prvním závodě na 24h zaběhl 201,55. Horáková, Orálek, Bohdal i Siegel splnili nominační kritéria pro mistrovství světa na 24 hodin. Limit na mistrovství světa zaběhla i Martina Němečková v mezičase na 24 hodin při 48 hodinovém závodě výkonem 168 km.

V závodě na 48 hodin zvítězila mezi ženami Německá běžkyně Cornelia Bullig s výkonem 343,302 km, která zároveň předběhla i všechny muže. Na druhém místě skončila Australská běžkyně Dipali Cunnigham, která překonala národní rekord výkonem 332,534 km. Třetí místo mezi ženami získala Slovenská běžkyně Kaneenika Janáková za výkon 301,077 km. Mezi muži vyhrál Jiří Hofman s výkonem 310,135 km před Petrem Solničkou (302,084 km) a Pranabem Vladovičem (276,401) ze Slovenska.

Všechny výkony běžců negativně ovlivnilo počasí, když pršelo v kuse více jak 24 hodin závodníkům na delší trati a 20 hodin pro běžce na 24 hodin.