Layout

Menu Style

Cpanel

Severní les hostil další závod Ultracupu 2014

IMG 9273Pokud to náhodou nevíte tak severní les je překlad názvu oblíbeného závodu na jihu Čech – Silva Nortica Run, který se letos konal již po šesté.

Závod byl letos trochu náročnější díky vyšším teplotám, které odpoledne dosáhly přes 30°C. Nepříjemné teplo bylo běžcům kompenzováno během v příjemném lesním stínu a dobře zásobenými občerstvovacími stanicemi, které byly k dispozici každých 5 km. Ostatně nádherná příroda (a dobrá organizace) je jedním z největších pozitiv tohoto závodu.

Na nejdelší trati, která je započítávána do Ultracupu, se po 12 km v Terčině údolí oddělil Radek Brunner, který v letošní vynikající formě zaběhl nový traťový rekord 8:14:26. Druhé místo udržel Daniel Orálek s časem 8:39:52 a na třetím místě doběhl Michal Kovář za 8:50:08. Tito závodníci zároveň obsadili první tři místa na MČR v ultratrailu.

Mezi ženami zvítězila s přehledem Markéta Gruberová (11:12:31) následována Alenou Cermanovou (11:56:17). Na třetím místě doběhla Alexandra Meixnerová, která má Rakouské občanství a nebyla počítána do Ultracupu ani do MČR. Celkově čtvrtá, ale třetí na MČR doběhla Jana Glabazňová v čase 14:10:38.

V celkovém pořadí mužů Ultracupu vede Radek Brunner se třemi vítězstvími, na druhém místě je Daniel Orálek s jedním vítězstvím a dvěma druhými místy. Třetí místo potom drží Radek Sedlák, kterého o pár bodů pronásleduje Libor Eremka.

Mezi ženami vede Alena Cermanová s jedním vítězstvím a jedním druhým místem, před Janou Šindlerovou, která má jedno vítězství a jedno třetí místo. Markéta Gruberová je v celkovém pořadí na místě třetím.