ČAU - Česká asociace ultramaratonců

Ultramaraton je více než maraton

Font Size

SCREEN

Layout

Menu Style

Cpanel


Severní les hostil další závod Ultracupu 2014

IMG 9273Pokud to náhodou nevíte tak severní les je překlad názvu oblíbeného závodu na jihu Čech – Silva Nortica Run, který se letos konal již po šesté.

Závod byl letos trochu náročnější díky vyšším teplotám, které odpoledne dosáhly přes 30°C. Nepříjemné teplo bylo běžcům kompenzováno během v příjemném lesním stínu a dobře zásobenými občerstvovacími stanicemi, které byly k dispozici každých 5 km. Ostatně nádherná příroda (a dobrá organizace) je jedním z největších pozitiv tohoto závodu.

Na nejdelší trati, která je započítávána do Ultracupu, se po 12 km v Terčině údolí oddělil Radek Brunner, který v letošní vynikající formě zaběhl nový traťový rekord 8:14:26. Druhé místo udržel Daniel Orálek s časem 8:39:52 a na třetím místě doběhl Michal Kovář za 8:50:08. Tito závodníci zároveň obsadili první tři místa na MČR v ultratrailu.

Mezi ženami zvítězila s přehledem Markéta Gruberová (11:12:31) následována Alenou Cermanovou (11:56:17). Na třetím místě doběhla Alexandra Meixnerová, která má Rakouské občanství a nebyla počítána do Ultracupu ani do MČR. Celkově čtvrtá, ale třetí na MČR doběhla Jana Glabazňová v čase 14:10:38.

V celkovém pořadí mužů Ultracupu vede Radek Brunner se třemi vítězstvími, na druhém místě je Daniel Orálek s jedním vítězstvím a dvěma druhými místy. Třetí místo potom drží Radek Sedlák, kterého o pár bodů pronásleduje Libor Eremka.

Mezi ženami vede Alena Cermanová s jedním vítězstvím a jedním druhým místem, před Janou Šindlerovou, která má jedno vítězství a jedno třetí místo. Markéta Gruberová je v celkovém pořadí na místě třetím.

Výsledky SRN

Celkové pořadí Ultracup

Poslední komentáře

 • MS 100 km 2016 - Los Alcazares

  • Сенкс. Интересно, и вообще полезный у Вас блог ...

   Číst dále...

 • MS v Ultratrailu 2016

  • 4. míslo v ženských týmech - velká gratulace :lol ...

   Číst dále...

 • Nominační kritéria pro rok 2018

Jste zde: Home Ultracup Severní les hostil další závod Ultracupu 2014