Layout

Menu Style

Cpanel

Ultracup 2015 má za sebou druhou třetinu

IMG 0049V sobotním 24 hodinovém závodu na Kladenském sletišti se přehoupl letošní Ultracup do své poslední třetiny. Letní měsíce jsou na ultraběhy v Česku opravdu bohaté a od června do prvního srpna mohli běžci absolvovat až 5 ultramaratonů ten 6 byl alternací mezi TMMTR a miniTMMTR. Další společnou vlastností letních závodů bylo, že se převážně konaly v horkém počasí, které pochopitelně mělo často vliv na kvalitu výsledků. Navíc byl letos naplněn seznam MČR a to v etapovém ultra, 100 km a na 24 hodin.

Kalendářně první běh, 12 hodin ve Stromovce, se stal kořistí Ondry Veličky, který vyhrál velmi těsně před ultramaratonským nováčkem Petrem Válkem. V ženách zvítězila s velkým náskokem Tereza Gecová, která také své zkušenosti teprve sbírá.

Začátek prázdnin patřil MUM, který byl letos MČR v etapovém ultramaratonu. Při vzrůstajícím počtu závodníků bylo pořadí na prvních třech místech obsazeno stejnými běžci jako loni, ale přehozeném pořadí na druhém a třetím místě. Vítězem byl Daniel Orálek a za ním Josef Cacek, následován Michalem Kovářem. V ženách si své celkové pořadí v Ultracupu pojistila Tereza Gecová, za kterou doběhla Jana Glabazňová následována jen o pouhých 40 minut Janou Šindlerovou.

Na TMMTR, který se konal přesně týden po MUM se běžely dva závody, jeden na 100 km a druhý na 100 mil. Body se počítaly v obou závodech a v tom 100 kilometrové byl nejúspěšnější Pavel Sedlák před Filipem Švrčkem a Jiřím Bezroukem. Jedinou ženou, která závod dokončila byla Kateřina Králová. Náročnější variantu vyhrál s náskokem Daniel Orálek, druhé místo obsadil Libor Eremka a třetí dokončil Stanislav Korber.IMG 0148

Hned další týden náročný letní ultraprogram pokračoval v Ostravě na MČR na 100 km, které bohužel připadlo asi na nejteplejší den letošního léta. V pekelné Ostravské výhni závod dokončili pouze tři běžci, kteří zároveň získali i letošní mistrovské medaile. Vítězství obhájil Radek Brunner, za nímž s velkým odstupem doběhl Ondřej Velička a ještě větším odstupem Dalibor Červenka.

Letní náročný program vrcholil o minulém víkendu závodem MČR na 24 hodin, který se konal v rámci 48 hodinového závodu Sri Chinmoy Selftranscendce v Kladně. Titul obhájili lonští vítězové Radek Brunner a Markéta Gruberová. Na druhé místo v mužích se probojoval velmi dobrým výkonem Petr Válek, těsně následovaný Jaroslavem Bohdalem. V ženách si druhé respektive třetí místo vybojovaly Jana Šindlerová a Jana Glabazňová, které si přehodily pořadí z letošního MUMu.

Aktuální pořadí Ultracupu pořadí Ultracupu po 9 závodech je v mužích následující: Pavel Sedlák, Ondřej Velička a Daniel Orálek. Mezi ženami je pořadí Renata Horáková, Tereza Gecová a Jana Šindlerová. Dalším závodem Ultracupu bude 10 Lužických 700, které se konají v Radvanci 15.8.2015.

Na všechny výsledky a aktuální pořadí Ultracupu se můžete podívat ZDE.