ČAU - Česká asociace ultramaratonců

Ultramaraton je více než maraton

Font Size

SCREEN

Layout

Menu Style

Cpanel


Krásný ultra závod v Mozartově městě

m100 009Kdo netuší, že Mozartovým městem je Salzburk, tak by měl vrátit školné a kromě běhání si něco přečíst. Salzburk jméno svého slavného rodáka používá téměř na každém rohu a nikoho nemůže překvapit, že zde před čtyřmi roky vznikl závod Mozart 100 km čili Mozartova stovka. Mozart, který před 250 lety ani nemohl tušit, co znamená slovo sport, tak dává jméno kratochvíli, která by mu zajisté připadala velmi zvláštní. Doba se ovšem hodně změnila a naopak návštěva opery je pro spoustu lidí něčím zvláštním a ultramaratony se dostávají do ulic a přírody.

10 lužických sedmistovek

IMG 9719Jedinečné panoráma lužických hor vytváří jejich jednotlivé vrcholky s četnými rozhlednami, vypínající se z okolních zalesněných porostů. Deset nejvyšších vrcholů s nadmořskou výškou přes 700 m představuje mety, které bylo třeba zdolat v rámci druhého ročníku dvouetapového ultramaratónu 10 lužických sedmistovek www.10luzickychsedmistovek.cz, který se uskutečnil v termínu 18. a 19. srpna v Radvanci u Nového Boru. Filozofie organizátorů propojit 10 nejvyšších vrcholů v uvedené lokalitě je nejen technicky zajímavá, ale především bežecky lákavá a to jak z hlediska důvěrného poznání krás Lužických hor, tak i důvěrného poznání vlastních schopností při zdolávání výškových metrů.

Jubilejní 40. Rennsteiglauf opět rekordní

rsl 2012 001Report Jiřího Bezrouka, který se zúčastnil 40. ročníku běhu  Rennsteiglauf v Německu a umístil se na 82. místě celkově a 8. místě v kategorii 50 let s časem 6:36:46

Rennsteiglauf  www.rennsteiglauf.de je název kultovního, zřejmě nejmasovějšího, přírodou vedeného dálkového běhu v Evropě.

Badwater 2012 dokončila první běžkyně z Česka

V pondělí 16.7. odstartoval letošní ročník jednoho z nejtěžších ultramaratonů světa Badwater Ultramarathon v Kalifornském Death Valley. Česko tam mělo po dvou letech opět svého zástupce. Startovala Karla Kent, která aktuálně žije v Las Vegas a v roce 2010 byla v teamu Dana Orálka na stejném závodě. 

UUU 100km

Letos oslaví Univerzita Jana Evangelisty Purkyně 20 let od svého založení.

Katedra tělesné výchovy a sportu, spolu s univerzitním sportovním klubem Slavie a studijním oborem Aktivity v přírodě přichází s myšlenkou oslavit toto významné jubileum aktivitou jim vlastní, tedy sportovní událostí.

A uspořádat běžecký trailový závod na 50 a 100km.

Poslední komentáře

 • MS 100 km 2016 - Los Alcazares

  • Сенкс. Интересно, и вообще полезный у Вас блог ...

   Číst dále...

 • MS v Ultratrailu 2016

  • 4. míslo v ženských týmech - velká gratulace :lol ...

   Číst dále...

 • Nominační kritéria pro rok 2018

Jste zde: Home Závody mimo ČAU