Ultracup 2013 - Běh v Severním lese

IMG 1862Na Mezinárodní den dětí pokračoval Ultracup závodem Silva Nortica Run v Novohradských horách. Letos se již podruhé startovalo o půl šesté ráno v Horní Stropnici na náměstí a cíl byl asi o pět set metrů dále na hřišti u sportovní haly, kde bylo též zázemí pro běžce. Trať vede v nádherné přírodě a pořadatelé se opravdu snažili, aby 103 km dlouhá trať vedla opravdu těmi nejhezčími místy v Novohradských horách. Závodu přálo mimořádné štěstí na počasí, protože v době, kdy v polovině republiky intensivně pršelo, a povodně sbíraly sílu zaútočit na mnoha místech, tak tady bylo oblačno, ale bez deště. Celá trať byla pochopitelně hodně mokrá z předchozích dešťů, ale bez problémů zvládnutelná. Podle zpráv pořadatelů již v neděli bylo hodně míst zatopeno a závod by se nekonal.

Závod se běžel na 103km, 90km, maraton a půlmaraton a nejdelší trasa byla zároveň mistrovství ČR v trail ultramaratonu. Na této trati vyhrál při obhajobě titulu Daniel Orálek v čase 8:25:41 což je pět minut zlepšený traťový rekord. Na druhém místě dokončil Radek Brunner v čase 8:52:11 a na třetím místě se prezentoval velmi dobrým výkonem nováček v ultramaratonu Michal Kovář s časem 8:56:42, jehož doménou je normálně triatlon. V ženách se obhajoba loňského vítezství vydařila Kláře Jakešové, přestože čas 11:06:33 byl o hodinu horší než loni. Na druhém místě doběhla Lucie Fencíková s časem 11:48:14 a těsně za ní potom Alena Cermanová s časem 11:52:13.

V ultracupu zůstává na čele hodnocení Orálek, který má plný počet závodů následovaný Pavlem Sedlákem rovněž s plným počtem závodů a na třetí místo se vrátil Radek Brunner.  V ženách na čele zůstala Renata Horáková se třemi závody, na druhé místo se dostala Markéta Gruberová a na třetí spadla Lenka Bayerová.

Čtvrtý ročník závodu (pátý včetně nultého ročníku) zvládli pořadatelé v čele s Pavlínou Hanušovou a Vojtou Stavným opět na jedničku. Většina běžců, kteří si tenhle závod zkusili, se sem za rok opět vrátí.

Výsledky závodu

Pořadí v Ultracupu

Stránky závodu

Fotogalerie 

Statistika

  • Uživatelů 2
  • Články 192
  • Počet zobrazení článků 1037203