Ultracup 2013 – MUM

mum2013MUM se svými sedmi etapami byl letos zařazen nejen do poháru Ultracup, ale zároveň byl stanoven jako MČR v etapovém ultramaratonu. Letošní 21. ročník byl významný nejen svojí kvalitou, která se projevila na výrazném vylepšení časů oproti loňsku, ale i rekordním počtem účastníků, kteří tento závod běželi ve všech sedmi etapách. Nádhernou přírodu Tišnovska, Boskovicka a Bystřicka si celkově zkusilo 115 závodníků a celý MUM potom 31.

Vítězem mezi muži se stal Daniel Orálek před Michalem Kovářem a Milanem Adamcem. V ženách to byla Zdeňka Komárková před Veronikou Kleinovou. Toto pořadí platí i pro MČR. V otevřeném závodě se potom před Veroniku dostal ještě Německá závodnice Sabina Heilová.

Pořadí v poháru kategorie mužů se potom neměnilo jen změnily rozdíly v bodovém hodnocení, kdy Orálek a Sedlák si přidali další body. Mezi ženami došlo k posunu Veroniky Kleinové na druhé místo, hned za Renatu Horákovou.

Od příští závodu Ultracupu, kterým je TMMTR, již dojde ke srovnávání bodového hodnocení, protože maximum započítávaných závodů do bodového hodnocení je šest.

Výsledky MUM

Pořadí Ultracup

Statistika

  • Uživatelů 2
  • Články 192
  • Počet zobrazení článků 1037203