Ultracup zná vítěze

img 5182V sobotu 5.10. odstartoval poslední závod letošní poháru ultramaratonců ULTRACUP 2013. Byl to Hervis běh na 24 hodin v Plzeňských Štruncových sadech, který mimo jiné měl své pozorovatele z IAU, kteří hodnotili případnou způsobilost organizátorů k pořádání MS na 24 hodin v příštím roce. Tři týdny před závěrečným závodem se konal velmi úspěšný Brněnský masakr ve kterém nakonec běželo 230 závodníků a tím se stal nejlidnatější akcí letošního poháru.

V Brněském závodě na 61 km vyhrál Lukáš Kočař jehož specializací je triatlon. Na ultramaratonu startoval poprvé a hned velmi úspěšně. Druhé místo udržel Kamil Pulicar čímž si zajistil 3. místo v celkovém pořadí Ultracupu. Na třetím místě tohoto trailového běhu zkončil Jiří Procházka v těsném závěsu za Kamilem. V ženách se na prvních třech místech umístily závodnice, které v poháru ještě nezávodily a tak do celkového hodnocení nemohly promluvit. Vítězkou byla Lenka Horáková, za ní doběhla Pavla Všetečková a třetí místo pro sebe získala Anna Čajková. 

Plzeňský běh na 24 hodin měl kvůli své náročnosti pochopitelně méně závodníků, ale svou stabilní výkonnost zde prokázal Tomáš Ulma, který zvítězil výkonem 196,781 km, který je těsně pod limitem na MS. Druhé místo patřilo závodníkovi z Kypru Andreasovi Papadopoulosovi, který naběhal 181,021 km. Na třetím místě dokončil Zdeněk Vosátka, který nakroužil 178,5 km. V ženách zvítězila Renata Horáková, která ovšem na startu v kategorii žen zůstala osamocená. Tímto závodem si definitivně pojistila celkové vítězství v letošním Ultracupu.img 5884

V celkové hodnocení Ultracupu letos v kategorii žen potom na druhém místě skončila Veronika Kleinová, která letos absolvovala 6 ultramaratonů, které se započítávají do poháru a zároveň si vytvořila několik osobáků. S velkým odstupem za prvními dvěma závodnicemi zkončila Markéta Gruberová, která měla v poháru pouze čtyři započítané závody. Na čtvrtém místě skončila Martina Němečková se stejným počtem startů a na pátem Soňa Rybáčková se třemi starty.

V kategorii mužů zvítězil Daniel Orálek s maximálním počtem bodů a za ním se potom odehrála bitva o třetí místo mezi Pavlem Sedlákem a Kamilem Pulicarem, kdy rozdíl byl pouhé 4 body a kdyby Kamil zvítězil v Plzni na posledním závodě, tak mohl Pavla předstihnout. Tomáš Ulma i přes své vítězství v posledním závodě skončil na čtvrtém místě a na pátém potom veterán Jan Dolejš. Radek Brunner díky tomu, že nestartuje na dlouhých ultramaratonech zůstal na 6. místě se čtyřmi starty.

Vyhlášení poháru bude provedeno na výroční členské schůzi ČAU, kde budou pozváni nejlepší závodníci v obou kategoriích. Termín bude včas oznám a závodníci dostanou pozvánku.

Výsledky Brněnský masakr

Výsledky Plzeň 24 h

Celkové výsledky ULTRACUP

Statistika

  • Uživatelů 2
  • Články 197
  • Počet zobrazení článků 1054792