Featured

Mistrovství světa v běhu na 50 km v Hyderabadu: Český rekord Petry Pastorové

Mistrovství světa v běhu na 50 km v Hyderabadu, které proběhlo 5. listopadu, bylo pro český tým nejen o historickém zlepšení ženského rekordu, ale i o odhodlaném výkonu mužského týmu, který se snažil překonat výzvy náročných podmínek v tropickém Hyderabadu.

V ženské kategorii se Petra Pastorová skvělým výkonem dosáhla nejen 7. místa, ale také zlepšila český ženský rekord na 50 km v čase 3:24:23.

Na straně mužů se Karel Splítek a Jan Kohut postavili před výzvu 50 km tratě, s výsledky, které, i když nebyly na absolutní špičce, ukázaly jejich bojovnost a odhodlání, zvláště vzhledem k podmínkám, kdy teplota a vlhkost jsou značně odlišné od podmínek, které jsou ve stejné době v Česku. Karel Splítek obsadil 33. místo s časem 3:12:40, a Jan Kohut došel do cíle na 35. místě s časem 3:14:16. Jejich výkony byly sice mimo popředí, ale stále vyžadovaly velké úsilí a vytrvalost.

I když výkony mužského týmu na tomto mistrovství nebyly nejlepší, každý běžec, bez ohledu na výsledek, si zaslouží uznání za svůj osobní přínos a odvahu, jakou prokázal na této náročné běžecké trati.

Gratulujeme celému týmu k jejich úsilí a těšíme se na další běžecké výzvy, které přijdou!

Výsledky Českého týmu

Ženy:

Jméno

Výkon (čas)

Umístění

Petra Pastorová

3:24:23

7. místo

Muži:

Jméno

Výkon (čas)

Umístění

Karel Splítek

3:12:40

33. místo

Jan Kohut

3:14:16

35. místo

Statistika

  • Uživatelů 2
  • Články 198
  • Počet zobrazení článků 1071751