MČR 100 km 2013 Plzeň

V sobotu 9.3. se v Plzni konalo MČR 2013 na 100 km. Byl to již třetí mistrovský závod na stovce za poslední roky, který pořádal SC Marathon Plzeň v čele s běžcem Vlastimilem Šroubkem. Tentokrát kromě hlavního 100 km závodu probíhaly i vložené závody na 12 a 24 hodin.

Běžci se snažili o co nejlepší výkony v relativně nepříznivých podmínkách, kdy teplota byla kolem 8°C, ale celý závod doprovázel mírný déšť nebo silnější přeháňky. Okruh v Plzni, který byl předloni opravován je ultraběh opravdu vynikající a pořadatelé zajistili výborné podmínky i pro delší závody včetně 24 hodinovky.

Po relativně vyrovnaném boji se mistrem ČR stal opět Orálek a druhé místo obhájil Radek Brunner. Na třetím místě potom skončil Jaroslav Bohdal. V ženách už tradičně vyhrála bezkonkurenční Michaeala Dimitriadu, když druhá byla Markéta Gruberová a třetí doběhla Šárka Kolbová. Poslední dvě jmenované ještě dále pokračovali v závodě na 24 hodin.