MČR na 24h Kladno - výsledky

IMG_8088Mistrovství České republika v silničním závodě na 24 hodin se konalo v Kladně v rámci závodu  Běh 48/24 h Kladno, který pořádá Sri Chinmoy Marathon Team.

IMG_8099

Závod se letos konal ve velmi nepříznivých podmínkách, kdy běžcům pršelo asi 14 hodin a v noci se přidalo i značné chladno. V závodě žen předvedla světový výkon Michaela Dimitriadu se vzdálenosti 220,066 km, který patří na sedmé místo letošních světových tabulek. Martina Němečková na druhém místě se přiblížila na 5 km ke svému osobnímu rekordu z roku 2009 výkonem 174,08 km. Třetí žena Markéta Gruberová se už bohužel nedostala přes metu 150 km výkonem 147,681 km. V závodě mužů titul patří Milanovi Adamcovi, který zaběhl svůj osobní rekord 213,844 km. Na druhém místě skončil, tak jako loni Jaroslav Bohdal s výsledkem 210,121 km a na třetím místě byl Tomáš Ulma, který také překonal dvouset kilometrovou hranici výkonem 200,095 km, která je jednou z podmínek pro případnou nominaci na MS a ME v běhu na 24 hodin.

Výsledky MČR mužiVýsledky MČR ženy

Milan Adamec, který titulem získal právo na nominaci do Polských Katowic se rozhodl pro start na MS až v příštím roce. Konečná nominace na MS a ME, které se koná v Katowicích ve dnech 8-9. září potom vypadá takto: