MS 50 km: Pastorové nevydržely síly až do konce

img 9448Na MS 50 km, které se v pátek konalo v Katarském Doha, startovala naše jediná zástupkyně Petra Pastorová, které s nominačním časem 3:30:37 patřila k favoritkám závodu. V první polovině závod se pohybovala na medailových pozicích a mezičasy ukazovaly na překonání osobního rekordu. Bohužel v druhé půlce podlehla teplému počasí a nasazenému tempu a nakonec doběhla na 12. místě v čase 3:39:49. Závod žen vyhrála Keňská běžkyně Risper Kimaiyová v čase 3:22:42 a za ní doběhl Německá reprezentantka Nele Alder-Baersová za 3:25:53 těsně následovaná Britkou Amy Clementsovou v čase 3:26:17. V závodě mužů zopakoval loňské vítězství Anthony Migliozzi (USA) v čase 2:55:02. Druhé místo obsadil Tyler Adrews (USA) 2:56:04 těsně před Collenem Macazou (ZIM), který doběhl za 2:56:58.

Přestože se běželo až po setmění, tak byly výkony ovlivněny vyšší teplotou kolem 26°C, která pro běžce, se severnějších států je už v tomto období velmi nepříjmemná.