Silva Nortica Run - MČR v ultratrailu 2012

{jcomments on}img_4928Letošní mistrovství republiky v terénním ultramaratonu se konalo v rámci závodu Silva Nortica Run stejně jako v loňském roce. Změnou byla jednak délka závodu, která byla prodloužena na 103 km a také to, že trať vedla pouze po Českém území.

Vítězem ženské kategorie se stala ve výborném výkonu 10:07:59 Klára Jakešová. Druhé místo obsadila Jaroslava Krausová a na třetím Michaela Jáglová.

V mužích zvítězil Daniel Orálek, na druhém místě z odstupem 56 minut doběhl Jiří Bezrouk a tří místo obsadil Jakub Řídel.

Jakub Řídel 3. 09:44:07

Organizátoři připravili pro ultraběžce výborné podmínky a nádhernou, ale náročnou trať s celkovým převýšením okolo 2000 m. Trasa vedla po lesních cestách, silničkách i po turistických stezkách v krásné přírodě Novohradských hor.

Mistrovství světa v ultratrailu je v kalendáři IAU naplánováno na příští rok do Severního Walesu. Datum bude upřesněno. Nominační kritéria na tuto akci budou zveřejněny začátkem roku 2013.