Stříbrná medaile pro Ondru Veličku na ME 24h

IMG 9124Fantastickým úspěchem skončilo ME 24h ve Francouzkém Albi pro Ondru Veličku. Stříbrná medaile je vyrovnáním výkonu legendy Českého ultraběhu Tomáše Ruska, který byl 2. na ME v roce 1998. Výkonem 258, 661 se potom dostal na druhé místo historických tabulek za výkon Tomáše Ruska ze stejného závodu. Ondra letos na podzim předvádí vynikající výkony, kdy skončil na 100 km ve Winschotenu na 3. místě a dokončil podruhé Spartathlon v nové osobním rekordu.

Pořadí další běžců: Jaroslav Bohdal skončil na výborném 27. místě s výkon 218,551. Ivan Šarlinger 38. místo a výkon 209,498 km, Pavel Marek nekončil závod a byl klasifikován výkone 75 km.

Mezi ženami nejlepšího výsledku dosáhla Tereza Gecová na 40. místě v novém osobním rekordu 191,328. Druhá Česká běžkyně byla Veronika Mocko na 48. místě 178,173 km a třetí skončila Markéta Gruberová na 52. místě s výkonem 168,670 km.

V soutěži družstev s muži dostali na vynikající 5. místo a ženy skončily na 13. místě.