Úspěch družstva žen na MS v ultratrailu

IMG 1943V Portugalském Braga (národní park Peneda - Gerés) proběhlo 29.10. letošní Mistrovství světa v ultratrailu na trati s parametry 85 km a 5000 metrů převýšení. Českou republiku reprezentovali běžci nominovaní z řad skyrunnerů a mezi ženami dosáhli skvělého úspěchu, když v soutěži družstev získali 4. místo těstě před Švýcarskem. Mužskému týmu se už bohužel, tak dobře nedařilo a umístil se na 16. místě. Nejlepší mezi ženami byla Michaela Mertová na vynikajícím 9. místě s časem 10:42:59. Druhou naší závodnicí byla Kateřina Matrasová na 20. místě za 11:20:00 a na 36. místě s časem 12:04:35 skončila Zuzana Urbancová. Mezi muži se nejlépe umístil Petr Žákovský na 58. místě s časem 10:42:41. Další byl na 71. místě Jan Bartas s časem 11:07:11 a na 81. místě dokončil Libor Trtek s časem 11:19:12.