Ultracup 2014 je v cíli

clockPosledním závodem letošního Ultracupu se symbolicky stalo MČR na 100 km v Plzni, které z hlediska ultraběžců patří k těm nejdůležitějším akcím během celého roku.

Pro vítězství Veroniky Kleinové v kategorii žen jednoznačně rozhodlo množství akcí, kterých se zúčastnila. Protože Ultracup jak z názvu plyne, je především o ultravytrvalosti, tak její účast na 7 závodech, byť bez vítězství na jednotlivých akcích, naplňuje ducha ultraběhu a celkové vítězství je určitě plně zasloužené. Na druhé místo se oproti loňskému třetímu posunula Markéta Gruberová, která sice získala 3 letošní ultramaratonské tituly, ale účastnila se pouze čtyřech závodů. Se stejným počtem závodů se na třetím místě umístila Alena Žákovská, pro kterou je to výrazný skok z osmého místa v roce 2013. Renata Horáková na čtvrtém místě si v tomto případě pohoršila, protože nedokázala loňské vítězství obhájit. Překvapením je 5. místo Terezy Gecové, která začala běhat ultramaratony až v letošním roce.

V mužích letos vítězství v Ultracupu obhájil Daniel Orálek ze sedmi započítanými (8 celkově) závody a pěti vítězstvími v jednotlivých bězích. Na druhé místo si polepšil Tomáš Ulma, který stihl závodit celkově též na 8 akcích letošního poháru. Pavlovi Markovi, se jeho úsilí a výrazné zlepšení na všech ultra závodech, promítlo do vynikajícího třetího místa. O největší skok v žebříčku se potom zasloužil Ondra Prokop, který se z loňského 41. místa dostal až na čtvrté. Radek Brunner, přes svou letošní sbírku mistrovských titulů, zůstal díky menšímu počtu závodů na čtvrtém místě.

V letošním Ultracup došlo ke zvýšení celkového počtu závodníků, kdy některý se závodů běžel 365 (298 rok 2013) mužů a 56 žen (47 rok 2013.

Vyhlášení a předání cen prvním deseti závodníkům proběhne v rámci výročního setkání ČAU začátkem roku 2015 a závodníci budou na tuto akci včas individuálně pozváni.

Celkové pořadí Ultracup

Statistika

  • Uživatelů 2
  • Články 198
  • Počet zobrazení článků 1071706