Featured

Český tým zazářil na mistrovství světa v 24-hodinovém běhu v Taipei: ženy získaly bronzovou medaili

Ve dnech 1.-2.2023 se v tchajwanském Taipei konalo Mistrovství světa v 24-hodinovém běhu, kde český tým žen vynikl a dosáhl ohromujícího úspěchu. V soutěži týmů naše reprezentantky vybojovaly bronzovou medaili.

Tým, složený z šesti žen, dokázal během 24 hodin uběhnout impozantní vzdálenost. Na čele této skvělé sestavy se výrazně prosadila Petra Pastorová, která uběhla osobní rekord fantastických 240.695 kilometrů, což ji katapultovalo na 9. místo v individuálním hodnocení. Zároveň jí to stačilo na 3. místo v kategorii 45+ WMA. Stále usmívající se Lenka Horáková se umístila na 11. místě ve skvělém osobním rekordu výkonem 237.335 km, a Lenka Berrouche přidala další osobní rekord s hodnotou 219,245 km, což jí vyneslo 29. místo.

Další naše ženy podaly také bojovné výkony, když Iveta Bodnarová běžela 192.180 km a obsadila 53. místo, zatímco Lenka Barochová bojovala s problémy a  přispěla se 142 km, což ji zařadilo na 97. místo. Bohužel, Radka Churáňová musela ze závodu odstoupit po 10 km kvůli zranění, ale i přesto zůstala důležitou součástí týmu.

Kromě skvělého úspěchu českého týmu žen si i mužský tým odnesl z této prestižní události řadu vynikajících individuálních výkonů. Celkově byla česká účast v Tchaj-wanu plná emocí, odhodlání a vzrušujících sportovních okamžiků.

Nejlepším českým běžcem se stal Luboš Herbst, který předvedl osobní rekord, když uběhl skvělých 242.400 km. Tento výkon mu vynesl 29. místo v individuálním hodnocení. Petr Válek přidal další výborný výsledek, když se dostal na 52. místo s vzdáleností 224.201 km.

Zbyněk Vondrák se s 201.691 km umístil na 83. místě, což byl velmi bojovný výkon v daných podmínkách. Radek Brunner bohužel musel kvůli zranění ukončit závod po 18 hodinách, přesto dokázal uběhnout 184 km. Petr Herejt dosáhl 154.00 km a obsadil 114. místo, když kvůli problém také musel ukončit závod.

Další problém bohužel postihly i zbytek mužského týmu. Milan Šumný nedokončil závod pro nemoc po 100 km, a Marek Jirásek skončil na 68 km také kvůli vážným problémům. I přesto, že někteří členové týmu čelili svým problémům, celkový výkon českého mužského týmu na mistrovství světa byl důstojný.

Gratulujeme všem členům českého týmu za jejich úžasnou snahu a k výsledkům na Mistrovství světa v 24-hodinovém běhu v Taipei!