Krásný ultra závod v Mozartově městě

m100 009Kdo netuší, že Mozartovým městem je Salzburk, tak by měl vrátit školné a kromě běhání si něco přečíst. Salzburk jméno svého slavného rodáka používá téměř na každém rohu a nikoho nemůže překvapit, že zde před čtyřmi roky vznikl závod Mozart 100 km čili Mozartova stovka. Mozart, který před 250 lety ani nemohl tušit, co znamená slovo sport, tak dává jméno kratochvíli, která by mu zajisté připadala velmi zvláštní. Doba se ovšem hodně změnila a naopak návštěva opery je pro spoustu lidí něčím zvláštním a ultramaratony se dostávají do ulic a přírody.

Badwater 2012 dokončila první běžkyně z Česka

V pondělí 16.7. odstartoval letošní ročník jednoho z nejtěžších ultramaratonů světa Badwater Ultramarathon v Kalifornském Death Valley. Česko tam mělo po dvou letech opět svého zástupce. Startovala Karla Kent, která aktuálně žije v Las Vegas a v roce 2010 byla v teamu Dana Orálka na stejném závodě.

Jubilejní 40. Rennsteiglauf opět rekordní

rsl 2012 001Report Jiřího Bezrouka, který se zúčastnil 40. ročníku běhu  Rennsteiglauf v Německu a umístil se na 82. místě celkově a 8. místě v kategorii 50 let s časem 6:36:46

Rennsteiglauf  www.rennsteiglauf.de je název kultovního, zřejmě nejmasovějšího, přírodou vedeného dálkového běhu v Evropě.

MS a ME na 100 km Seregno 2012 - výsledky

IMG_3114Italské Seregno letos hostilo Mistrovství světa IAU na100 km. Závod byl zároveň Mistrovstvím Evropy a Mistrovstvím světa organizace WMA, tedy veteránů. V závodě MS startovalo okolo 250 běžců a celkem bylo asi 500 účastníků závodu na100 km. Okruh závodu byl dvacet kilometrů dlouhý a kromě několika tunelů pod rychlostními komunikacemi byl prakticky celý na rovině. Počasí při závodě bylo velmi proměnlivé. Na začátek bylo velmi chladno, asi po dvou hodinách začalo dokonce poprchávat. Následovalo oteplení skoro o15°C a potom bouřka, které se otřela okrajem o trasu závodu. Potom opět vylezlo slunce, aby závodníkům stoupající teplotou ještě ztížilo doběh.

MS a ME na 100 km Seregno(IT)

articlesV pátek 20.4 odjíždí Česká výprava na MS a ME v na 100 km, které se letos koná v Italském Seregnu nedaleko Milána. Start závodu je 8 hodin v neděli 22.4. Závod je zároveň mistrovstvím světa WMA (veteránů) v ultramaratonu. Současně se budou Seregnu konat volby do výboru IAU.