MČR 100 km Plzeň 2012 - běh s prvním sněhem

img 4263Den před státním svátkem vzniku ČSR se Plzni konalo MČR na 100 km. Pořadatelsky závod zajišťoval SC Marathon Plzeň v čele s Vlastimilem Šroubkem a i přes velmi obtížné podmínky se jim to dařilo velmi dobře.

Závod se běžel ve Štruncových sadech na uplně novém asfaltu, který vede kolem rekostruovaného stadionu FC Viktoria Plzeň. Okruh měřil 1500 m a na začátku se běžely dva malé okruhy o délce 1 km, aby celková vzdálenost po 66 velkých kolech byla rovná stovka. Hlavní závod byl doplněn závody v běhu maratonském a v běhu na 10 km. Na startu byl mírný déšť, který během první hodiny přešel ve sněžení, které vydrželo prakticky po celou dobu závodu. Teplota se udržovala celou dobu těsně nad bodem mrazu a foukal dosti silný vítr. Přes tyto podmínky dokončilo závod na 100 km 19 běžců a z toho tři ženy.

Mistryní republiky se opět stala Michaela Dimitriadu v čase 8:55:56. Na druhém místě doběhla Iva Pachtová za 10:01:08 a třetí byla Alena Žákovská s výkonem 10:15:58. V mužích zvítězil Daniel Orálek v čase 7:19:14. Druhý byl Radek Brunner, který se vrátil po několikaleté ultramaratonské pauze s výkonem 7:37:57 těsně za svým osobákem. Třetí potom doběhl Milan Adamec za 8:14:29.

Na všech výkonech se bohužel podepsalo velmi chladné počasí a sněžení.