MČR na 24 hodin v Kladně 2014

DSC1521V Kladně se v režii Sri Chinmoy Marathon Teamu běžel  závod na 48 a 24 hod. V pátek 25.7. ve 12 hod. byl od startován závod na 48 hod.a druhý den opět ve 12 hod. byl odstartován závod na 24 hodin, který byl zároveň letošním mistrovstvím republiky. Po dlouhé době zde byly u nás zaběhnuty dobré výkony. V mužích vyhrál Radek Brunner, který se postavil poprvé na tak dlouhý závod. Před závodem si dost věřil a chtěl zaběhnout něco přes 250 km. Hned po startu běžel v předu a běžel na 260 km. Překvapivě za ním běžela Markéta Gruberová s odstupem 50 m.

Já se jí snažil brzdit ale vůbec to nepomohlo. Věřím že kdyby běžela volněji tak by zaběhla to co chtěla před závodem a to 224 km. Ale i tak zaběhla jako historicky třetí žena u nás přes 200 km. Hlavně poslední tři hodiny běžela velmi pravidelně. Radek se naštěstí také na poslední dvě hodiny rozběhl a zvítězil slušným výkonem 231,009 km.Zaním doběhl Jaroslav Bohdal ve výborném osobním rekordu 221,132 km. Na třetím místě doběhl Pavel Marek výkonem 208,119 km. Dalším Českým běžcem byl na 5. místě Martin Hokeš za 201,810 km.Ještě dobře běželi Ondřej Velička 196,809 km a také Tomáš Ulma 194,575 km. V ženách vyhrála v Dánském rekordu Anne Marie Geisler Andersen s výkonem 219 km. Po závodě byla tak zničená, že ji  vyhlášení dovezli na paletě a tak ji také předávali cenu. Na druhém místě doběhla Markéta Gruberová 200,943 km. Na třetím místě doběhla Veronika  Mocko 176,579 km. Na startu byla i Míša Dimitriadu ale jak říká od té doby jak se stala Mistryní světa tak jí to už nejde. Tak na 66 km zabalila.

Věřím kdyby start byl o dvě hodiny dřív že by to závodníkům víc pomohlo. Z důvodu horka, kdy po startu ještě každý má dost sil tak to teplo zvládne líp. Na konci je už každý dost unavený a teplo víc vadí.

Závod na 48 hod.vyhrál Slovák Ivan Má!aj výkonem 314,388 km, který po 21 hod. měl 200 km a šel si spočnout. Na druhém místě doběhl loňský vítěz Bulhar Radi Milev 303,343 km. Za ním doběhl Polák Stanislaw Gimmza 281,196 km.

Z našich byl nejlepší Rostislav Wágner s výkonem 252 km.  Za ním na druhém místě doběhl Milan Javornický 242,368 km a na třetí místo stačilo ujít 218,072 km.