IAU Trail World Championships

blogger-image--977238983V Severním Walesu se konalo 4. mistrovství světa v ultratrailu. Závod se běžel v okolí městečka, které má pro většinu cizinců nevyslovitelný název Llanrwst. Už po druhé se zde prezentovala Česká výprava, tentokrát o dvou běžcích, což je nárůst o 100%, protože na předchozím MS to byl pouze jeden běžec.

Naši reprezentanti Radek Brunner a Kamil Pulicar, přestože nejsou specialisty na tento typ závodů, se rozhodně neztratili a statečně bojovali mezi více než sto běžci z osmnácti států. Radek Brunner doběhl na 24. místě v čase 6:39:31 a byl jen 57 minut za vítězem Ricky Lightfootem z Velké Británie. Kamil Pulicar dokončil na 39. místě a zaběhl čas 7:11:22.

Radek v letošním roce, po dlouhé běžecké pauze zaviněné zdravotními problémy, ukazuje výbornou formu a definitivně se vrací do České špičky mezi ultraběžci. Naopak Kamil je mezi ultramaratonci nováčkem s velkou perspektivou na zlepšení, díky jeho věku (ročník 1991), které ovšem bude záviset na jeho zdravotních dispozicích a možnostech tréninku.

Snad se na příští MS v ultratrailu, které bude opět za dva roky, podaří sestavit družstvo nejen v mužské kategorii, ale i ženské.