Steenbergen (NL) MS a ME 24h 2013 - výsledky

24 hod. Seerenbergrn 036Letošní MS a ME na 24 hodin se konalo v Holandském městě Steenbergen. Podle slov účastníků bylo mimořádně nepříjmné počasí, kdy foukal silný vítr, chvílemi pršelo a dokonce padaly kroupy. Teplota nad ránem potom dosahovala stěží 5°C.

Vítězem mužského závodu se stal Američan Jon Olsen s výkonem 269,675 km a vítězkou ženského startovního pole se stala Japonská běžkyně Mami Kudo s uběhnutými 252,205 km, které jsou zároveň novým světovým rekordem na silnici. V závodě mistrovství Evropy zvítězil Florian Reus (DE) 259,939 km a Anne-Marie Vernet (FRA) 229,393 km.

24 hod. Seerenbergrn 116Míša Dimitriadu, která obhajovalo loňský titul, letos bohužel neměla formu a pronásleduje ji zranění paty. Přesto dokončila jako nejlepší z Českých běžkyň a s výkonem 215,115 km byla na 22. místě MS a 14. místě ME. Svým výkonem potom velmi překvapila Veronika Jerglíková, která startovala na této trati poprvé a dosáhla výkonu 203,665 km - 40. místo na MS a 30. místo na ME. Je teprve druhou Českou běžkyní, která se dostala na 24 hodin přes metu 200 km.

Nejlepším mužem byl Jaroslav Bohdal, který před čtrnácti dny běžel 100 km na ME v Belves. Výkon 216,680 km je lepší jeho osobního rekordu a stačil na 48. místo na MS a 36. místo na ME. Výsledky další našich běžců jsou uvedeny níže v tabulce.

V soutěži družstev, do které se započítávají výsledky nejlepších tří závodníků, se muži umístili na 18. místě na světě a 14. v Evropě. Ženy ve stejné soutěži byly na 15. a 11. místě.