Michaela Dimitriadu se stala mistryní světa na 24 hodin

katowice 659Míša Dimitriadu zvítězila na mistrovství světa na 24 hodin v Polských Katowicích s výkonem 244,232 km. Svým úžasným výkonem překonala svůj vlastní rekord ČR o 10 kilometrů a zároveň je v historických světových tabulkách v silničním 24 hodinovém běhu na druhém místě.

Míša běžela od začátku velmi rovnoměrné tempo, kdy se postupně propracovávala z desátého přes sedmou pozici až na čelo závodu , kde se definitivně usadila ve 20. hodině. Dále postupně navyšovala svů náskok až na 4 kilometry před Američankou Connie Gardner a na 6 km před třetí v cíli Britku Emily Gelder. Získala, tak historicky nejcennější úspěch pro Český ultramaraton v ženské kategorii. Úspěch je to o to větší, že zároveň získala zlatou medaily i na Evropském šampionátu, který byl též součástí závodu.

Český tým Michaela Dimitriadu Michaela Dimitriadu, Ianis Kouros Michaela Dimitriadu Michaela Dimitriadu - stupně vítězů

Fotky: Otto Seitl

Zbytku našeho týmu se bohužel, tak nedařilo, ať už ze zdravotních nebo jiných důvodů. Nejlépe se vyrovnali s podmínkami Josef Siegel s výkonem 197,509 km a Martina Němečková s výkonem 171,063 km, kteří zůstali za svými osobáky jen 4 respektive 6 km v případě Martiny.