100 mil a 100 km Moravských

p7130573V sobotu ve dvě hodiny ráno odstartoval závod, který má Česku asi nejdelší název - Transmoravský masochistický terénní běh. Tento tradiční závod na 100 mil (161 km) byl letos doplněn o verzi mini, které měla 100 km a umožnila se zúčastnit i běžcům, kteří si na delší variantu ještě netroufnou.

Trasa závodu začíná v Olešnici na fotbalovém hřišti a po zbytcích silnic se po tmě běží do Lysic na první občerstvení. Při letním svítání se pokračuje na Petrovice přes hustý les a potom dlouhým stoupáním po silnici přes Holešín. Po dalším občerstvení před Hraběnkou se běžci podívají do Moravského krasu a proběhnou přes Pustý žleb a Krasovou do Jedovnic, kde je občerstvení číslo tři. Tady se otáčeli na náměstí ti, kterým stačilo „pouhých“ 100 km. Ostatní běžci pokračovali Rakoveckým údolím až do Račic na náměstí ke kontrole číslo čtyři, odkud cesta pokračovala do kopců nad Račicemi a následoval nekonečný seběh do Nemojan na otočku. Odtud už vedla trať po stejné cestě zpět.

 Závod na 100 km pro sebe jednoznačně rozhodl Jan Škrdla za 9:57:42, před první ženou Renatou Horákovou, která běžela 12:38:46. 100 mil mělo v mužích i ženách poněkud napínavější průběh, protože běžci na prvních třech místech se drželi spolu nebo v minimálních odstupech až do otočky. Orálek si na zpáteční cestě postupně vybudoval náskok a do cíle po žaludečních problémech na posledním úseku dorazil v čase 16:32:46. Druhý byl Pavel Sedlák v čase 17:16:20, který na konec porazil Jirku Hellešího (17:55:47), který se dlouho držel i na čele závodu. Mezi ženami byl dlouho boj mezi zkušenou Martinou Němečkovou a Markétou Gruberovou, který nakonec pro sebe rozhodla Markéta s časem 23:38:15. Martina měla ke konci potíže z orientací, když značení po tmě nebylo příliš vidět a dokončila v čase 25:52:37. Obě ženy jsou historicky třetí a čtvrtá, které tento náročný závod dokončily. Před nimi to dokázaly akorát Nina Mitrofanova a Pavlína Procházková.

V poháru Ultracup se v pořadí mužů na prvních třech místech nic nezměnilo, jen Orálek a Sedlák už mají více než 6 započítávaných závodů a do výsledků se jim započítává 6 nejlepších umístění. Orálek má navíc maximum 600 započítaných bodů. V dalším pořadí odsunuli Kamila Pulicara ze 4. místa Jan Dolejš, který běžel 100 km  a Tomáš Ulma s trasou 100 mil.

Mezi ženami zůstala na čele Renata Horáková se čtyřmi závody. Na druhé místo se posunula Markéta Gruberová a na třetím je potom Veronika Kleinová. Na čtvrté místo se potom posunula Martina Němečková.

Aktuálně bylo v rámci Ultracupu už hodnoceno 106 mužů a 22 žen, kteří mají alespoň jeden závod.

Dalším závodem bude MČR na 24 hodin v Kladně 27.7.

Výsledky TMMTR, Výsledky miniTMMTR

Pořadí Ultracup

Statistika

  • Uživatelů 2
  • Články 198
  • Počet zobrazení článků 1071724