Borák - druhý závod ultracupu 2015

IMG 4852Druhý závod letošního Ultracupu se letos konal v Lošticích, kde se letos bojovalo také o titul mistra ČR v disciplíně ultratrail. Paradoxně pouze jeden týden před MS v ultratrailu, které je letos u jezera v Anecy ve Francii. Tam bude letos startovat Sky running reprezentace hlavně z toho důvodu, že pořadatelé MS zvolili náročnou horskou trať, která mnohem více připomíná Sky závody. Závod Borák se letos představil již třetím ročníkem, který přinesl prodloužení trasy a změnu směru pro 6 okruhů. Trať je vedené nádhernou přírodou a z 90% po lesních a polních cestách, které si všichni účastníci pochvalovali.

Vítězkou v kategorii žen se stala Tereza Gecová v čase 8:26:38 a po vítězství v Brdské stezce si upevnila vedení v letošním Ultracupu. Druhá doběhla Lenka Horáková za 8:41:52 v souboji s Markétou Gruberovou, která doběhla na třetím místě v čase o sekundu horším 8:41:53. Na druhé místo průběžného pořadí Ultracupu se posunula Alena Žákovská, která doběhla čtvrtá a třetí místo Ultracupu potom drží Renata Horáková.

V mužích obhájil loňské vítězství Daniel Orálek v čase 7:01:05 před Ondrou Veličkou 7:15:05 a Pavlem Sedlákem, který dokončil za 7:22:15. V Ultracupu na čele zůstal Orálek a za ním jsou se stejným bodovým ziskem 3 běžci a to Libor Eremka a již zmínění Pavel Sedlák a Ondřej Velička.

Po skončení závodu byl slavnostně vyhlášen ULTRACUP 2014, kterého se loni zúčastnilo 421 běžců. Oceněno bylo prvních 10 běžců i běžkyň.

Pořadatelé v čele s Václavem Orálkem dokázali v rodinné atmosféře připravit pro běžce opravdu pěknou květnou sobotu.