Ultracup 2015 má za sebou druhou třetinu

IMG 0049V sobotním 24 hodinovém závodu na Kladenském sletišti se přehoupl letošní Ultracup do své poslední třetiny. Letní měsíce jsou na ultraběhy v Česku opravdu bohaté a od června do prvního srpna mohli běžci absolvovat až 5 ultramaratonů ten 6 byl alternací mezi TMMTR a miniTMMTR. Další společnou vlastností letních závodů bylo, že se převážně konaly v horkém počasí, které pochopitelně mělo často vliv na kvalitu výsledků. Navíc byl letos naplněn seznam MČR a to v etapovém ultra, 100 km a na 24 hodin.

Kalendářně první běh, 12 hodin ve Stromovce, se stal kořistí Ondry Veličky, který vyhrál velmi těsně před ultramaratonským nováčkem Petrem Válkem. V ženách zvítězila s velkým náskokem Tereza Gecová, která také své zkušenosti teprve sbírá.

Začátek prázdnin patřil MUM, který byl letos MČR v etapovém ultramaratonu. Při vzrůstajícím počtu závodníků bylo pořadí na prvních třech místech obsazeno stejnými běžci jako loni, ale přehozeném pořadí na druhém a třetím místě. Vítězem byl Daniel Orálek a za ním Josef Cacek, následován Michalem Kovářem. V ženách si své celkové pořadí v Ultracupu pojistila Tereza Gecová, za kterou doběhla Jana Glabazňová následována jen o pouhých 40 minut Janou Šindlerovou.

Na TMMTR, který se konal přesně týden po MUM se běžely dva závody, jeden na 100 km a druhý na 100 mil. Body se počítaly v obou závodech a v tom 100 kilometrové byl nejúspěšnější Pavel Sedlák před Filipem Švrčkem a Jiřím Bezroukem. Jedinou ženou, která závod dokončila byla Kateřina Králová. Náročnější variantu vyhrál s náskokem Daniel Orálek, druhé místo obsadil Libor Eremka a třetí dokončil Stanislav Korber.IMG 0148

Hned další týden náročný letní ultraprogram pokračoval v Ostravě na MČR na 100 km, které bohužel připadlo asi na nejteplejší den letošního léta. V pekelné Ostravské výhni závod dokončili pouze tři běžci, kteří zároveň získali i letošní mistrovské medaile. Vítězství obhájil Radek Brunner, za nímž s velkým odstupem doběhl Ondřej Velička a ještě větším odstupem Dalibor Červenka.

Letní náročný program vrcholil o minulém víkendu závodem MČR na 24 hodin, který se konal v rámci 48 hodinového závodu Sri Chinmoy Selftranscendce v Kladně. Titul obhájili lonští vítězové Radek Brunner a Markéta Gruberová. Na druhé místo v mužích se probojoval velmi dobrým výkonem Petr Válek, těsně následovaný Jaroslavem Bohdalem. V ženách si druhé respektive třetí místo vybojovaly Jana Šindlerová a Jana Glabazňová, které si přehodily pořadí z letošního MUMu.

Aktuální pořadí Ultracupu pořadí Ultracupu po 9 závodech je v mužích následující: Pavel Sedlák, Ondřej Velička a Daniel Orálek. Mezi ženami je pořadí Renata Horáková, Tereza Gecová a Jana Šindlerová. Dalším závodem Ultracupu bude 10 Lužických 700, které se konají v Radvanci 15.8.2015.

Na všechny výsledky a aktuální pořadí Ultracupu se můžete podívat ZDE.