Ultracup 2016 je u konce

articlesPosledním lešním závodem Ultracupu byl Šumavský Šutr, který uzavřel pohárové klání o celkem 13 ultramaratonech v celé republice. Do celkového bodování se započítavalo 6 nejlepších výsledků jednotlivých závodníků, což se zdá jako rozumný kompromis pro běžce kteří běhají na maximální výkon a běžce, kteří chtějí zúčastnit co nejvíce ultramaratonů. Celkové pořadí Ultracupu opět ukazuje velkou vyrovnanost výkonů na předních místech žebříčku.

Mezi ženami vyhrála Tereza Gecová a tím obhájila své loňské prvenství. Duhé místo si stejně jako loni udržela Jan Šindlerová a na třetí pozici se překvapivě dostala Martina Němečková, která právě dává přednost účasti na více závodech.

Vitězství mezi muži si Brněnským masakrem pojistil Ondra Velička a i v jeho případě jde o úspěšnou obhajobu loňského prvenství. Na výborné druhé místo se posunul Ondra Strnad, který byl loni na 4. místě a třetí potom zkončil Jan Lender, který udělal od loňska velký skok z 56. místa.

Vyhlášení výsledků ULTRACUPU 2016 bude tradičně na některém jarním ultramaratonu. Prvních 10 závodníků dostane email jakmile bude místo vyhlášení upřesněno.

ČAU jako pořadatel ULTRACUPU gratuluje všem, co se umístili a děkuje za účast všem závodníkům a pořadatelům jednotlivých závodů.