Ultracup 2015 měl poslední kolo v Plzni

IMG 3151IMG 2995Plzeňským závodem na 100 km se skončil další ročník Ultracup 2015. Výsledky závodu změnily pořadí v první desítce hodnocených závodníků a to někdy i dost výrazně. Vítězem letošního poháru se stal Ondra Velička s celkovým ziskem 590 bodů, který se posunul ze 4. místa. Ještě výraznější posun Ondra zaznamenal v porovnání s loňským 11. místem a symbolickým vítězstvím v poháru završil úspěšnou sezónu. Libor Eremka se posunul o jednu pozici níže na 2. místa, ovšem v meziročním srovnání se to bylo stejně jako u Ondry o 10 míst, protože loni byl celkově 12. Třetí v pořadí Pavel Sedlák těžil z povedené sezóny, kterou zvládl výkonnostně i zdravotně daleko lépe než předchozí roky. Poctivou účastní na závodech a stabilními výsledky se na 4. místo dostal Ondřej Strnad. Na 5. místo si potom oproti loňskému 2. místu pohoršil Tomáš Ulma.

Díky poslednímu závodu se do čela pořadí žen dostala Tereza Gecová, která běhá ultraběhy teprve druhým rokem a její vítězství je o to cennější. Jana Šindlerová, která skončila celkově na 2. místě, si oproti loňsku polepšila o 5 míst. Zajímavá je paralela s žebříčkem mužů, protože loni první dvě ženy také skončili těsně za sebou. Renata Horáková vylepšila loňskou bramborovou medaili na výborné 3. místo a na čtvrtém místě bodovala loni první Markéta Gruberová, která letos měla méně závodů. O čtyři pozice výše oproti roku 2014 se posunula, svými dobrými výkony Vilma Podmelová.

V letošním ročníku mohli běžci startovat celkem na 13 závodech, ale do výsledného pořadí se započítávalo jen 6 nejlepších výsledků. V kategorii žen do celkového hodnocení zasáhlo celkem 49 běžkyň, což je o 7 méně než loni. V mužích to 350 běžců oproti 365 běžcům v loňském roce.

Vyhlášení a předání cen prvním deseti závodníkům proběhne v rámci výročního setkání ČAU začátkem roku 2016 a závodníci budou na tuto akci včas individuálně pozváni.