Ultracup pokračoval v Lužických horách

IMG 4012V nádherném prostředí Lužických hor, které leží trochu mimo okraj zájmu turistů, se konal již třetí ročník závodu po vrcholcích, které převyšují 700 m výšky. Tento závod byl zařazen jako číslo deset do letošního ultramaratonského poháru Ultracup.

Závod se konal ve dvou dnech, kdy první den 17.8. se běželo šest vrcholů a celková vzdálenost 61 km a druhý den to byl klasický maraton s překonáním dalších čtyřech vrcholů. Celý závod startuje ve vesnici Radvanec, která po celý víkend poskytovala zázemí pro tento náročný ultraběh. Vítězství v mužích si již po třetí odvezl Orálek v čase 9:09:15 před Janem Bartasem, který běžel v součtu časů 9:44:39 a Ivanem Šarlingerem, který doběhl v čase 9:47:51. V soutěži žen s přehledem a velkým náskokem zvítězila Jana Šindlerová, která přestože je v ultra nováčkem dosáhla času 12:20:03, kdy druhá Pavlína Procházková dokončila za 14:00:35 a třetí Petra Bielinová doběhla za 14:21:46.

Pořadatelé v čele s Martinem Hunčovským a Petrem Solničkou připravili pro běžce krásný zážitek umocněný pěkným srpnovým počasím.

V celkovém hodnocení Ultracup se v kategorii mužů zůstalo pořadí na prvních třech místech nezměněno, ale před Radka Brunnera se díky většímu počtu startů dostal Kamil Pulicar a Tomáš Ulma, kteří mají těch startů 5. Vzhledem k tomu, že zbývají již jen 2 závody do hodnocení ultracupu, tak je pravděpodobné, že pořadí se bude měnit již jen od třetího místa dále.

V hodnocení žen došlo k jedné významné změně, kdy Veronika Kleinová předstihla díky pěti startům Markétu Gruberovou. Mezi ženami platí více než v mužích, že rozhodnou starty na posledních závodech a boj první místa je zcela otevřený.