MČR na 100 km pro Horákovou a Veličku

IMG 4127Tituly mistrů České republiky na 100km pro rok 2017 získali pro výborných výkonech Lenka Horáková při své první stovce v čase 8:42:22 a Ondřej Velička, který získal titul po loňském 3. místě v čase 7:25:22. Mistrovství republiky na 100 km se ve Štruncových sadech konalo již po 7 a to v stále v režii Vlasty Šroubka a jeho týmu. O chvilku opožděný start se konal při jasné obloze a teplotě blízké nule. Ta se ovšem velmi rychle měnila směrem vzhůru a většina závodu potom probíhala za dost teplého počasí na konec března. Začátek závodu mužů na začátku ovládl velmi rychlým tempem Jan Ďuk následovaný Zbyňkem Vondrákem a Daniel Orálkem.

První dva jmenovaní postupně zpomalili a nakonec Jan Ďuk doběhl na 3. místě celkově (2. na MČR) v čase 7:37:39 a Zbyněk Vondrák na 8. místě za 8:21:18. Druhé místo získal vyrovnaným výkonem Němec Christoph Lux v čase 7:26:27. Čtvrté místo celkově a bronzovou medaili na MČR získal Marek Jirásek v čase 7:45:10.

Závod žen, se po rychlém odstoupení Terezy Gecové ze zdravotních důvodů, vyvíjel jako souboj mezi Lenkou Horákovou, která běžela svoji první stovku a velmi zkušenou Míšou Dimitriadu, která na MČR startovala opět po třech letech. Míša nakonec do cíle doběhla jen 6 minut za vítězkou též ve výborném výkonu 8:49:39. Bronzovou medaili získala Markéta Gruberová za čas 9:37:22.IMG 4165

Vzhledem k tomu, že letos asi nebude vypsáno ME na 100km, tak výkony běžců budou započítány pro nominaci na MS v příštím roce.

Závod byl, ale zároveň prvním závodem Ultracupu 2017 a při jeho vyhlášení byly též vyhlášeny výsledky Ultracupu 2016.